Aktuality a drby
 
Domů
Aktuality a drby
Starší aktuality

 

19.12.2002  Housenka

Holahej!

Rok se s rokem sesel a je tu opet touzebne ocekavany cas plny nakupni pohody, radostneho spechu a potlacenych usmevu nad darky pod vanocnim stromeckem. Nebojte se, dnes vas nebudu zdrzovat zadnymi pribehy (necham si je na pristi rok), at zbytecne neplytvate drahocennymi minutami, jez muzete travit obhlidkou maloobchodniho sortimentu.

Chci vam vsem poprat pohodove Vanoce, Jezisek necht jezi o sto pero a po Silvestrovskych oslavach at o vas nectu v novinach!!!

Mejte se moc fajn a tesim se vas v pristim roce, ktery bude jiste skvely (proste musi byt).

vas vikING

z osmeho kromerizskeho batalionu

 

30.10.2002 Opět se hlásí Housenka:

Holahej!

Zdravim vas vsechny, mi verni ctenari! Uplne vsechny! Nebudu jmenovat, abych na nekoho v techto opojnych chvilich nezapomnel. Pisi vam opet po kratkem case a vznasim se blahem. Ne, nebojte se, neslehl jsem si. Ani mi jeste nehrabe, alespon doufam. Papir na to, pravda, nemam. Jednoduse receno, jsem na tomto svete rad. Ne vzdy mi okolnosti dovoli uvedomit si tuto skutecnost, ne vzdy je mi do zpevu... Staci vsak malo, aby se karta obratila. Vim, jsem jen pouha figurka na sachovnici zivota hledajice momentalne svou slavu uvnitr kromerizskeho batalionu, v nemz kazdym dnem svymi chrabrymi ciny obhajuji sve postaveni v uderne squadre nasi jednotky. Ovsem duvod k radosti se vzdycky najde, zvlaste pak, kdyz je spojen s vyznamnym jubileem, jehoz se clovek behem narocne sluzby vlasti ani nemusel dozit.

Ano, jiz cely jeden rok muzete usinat s klidnym vedomim, ze nasledneho rana slunce opet vyjde. Netvrdim, ze je to pouze ma zasluha, ale postaveni Zeme i Mesice mi je zatim nakloneno a podle cerstvych prognoz zatmeni Slunce v nasich luzich a hajich nejaky ten patek do budoucna nehrozi. Jo, jo, vzdychne si mozna nekdo z vas, je cas bilancovat. Tak to ani nahodou! Ma bdelost nesmi byt zahalena zavojem nostalgie, ktera by odvadela me smysly smerem, ktery by nahral nepriteli, jenz nikdy nespi, aby mohl zasadit necekanou ranu. Je tomu prave tricet dni...

Zazitek, o ktery se chystam obohatit vasi mysl, se datuje ke dni (vlastne podveceru) meho prvniho vyroci sluzby vlasti bezezbrane. V nasi jednotce se chystala mensi slava na mou pocest, kdy cely kongresovy sal byl oden do zeleneho sametu a slavnostniho myselinu, ne, muselinu nebo hermelinu? (proste do tamtoho, co na sobe nosili kralove a vypada to jako dalmatin). Armadni kapela jiz ladila sve houslicky, aby druheho dne famfarou ozdobila tyto vzacne chvile. Dokonce byl pripraven i zeleny dort se zelenou svickou uprostred (prvni), ktera jen cekala, az sfouknu jeji zeleny plaminek (ze by byl pritomen draslik?). Nastinena nalada mela byt jeste navysena o velkolepy zeleny ohnostroj konany na zelene louce za romantickeho kvakani zelenych rosnicek spokojene hodujicich u zeleneho rybnicku cerstvy hrasek. Take zeleny! Uznejte sami, ze v takove khaki nalade byste i vy podlehli vzpominkam na krasne chvile, jichz behem poslednich dvanacti mesicu rozhodne nebylo malo. A to byla chyba!

S odstupem nekolika tydnu jiz chapu, proc neni v nasem stredu pritomen kronikar, jez by veskere udalosti zaznamenaval s chronologickou presnosti ucednika cechu hodinarskeho. Nas elitni oddil totiz neorganizuje zadne "cerne hodinky", pri kterych by spolecne vzpominal a probiral svou historii. Vlastne ani nemuze, pac u nas jsou vsechny hodinky zelene. Druhy duvod je vsak mnohem prozaictejsi.

Pri podobnych rozjimanich doprovazi ucastniky take nekolik lahvi sexu, teda sektu nebo obojiho a jak jsem jiz nastinil vyse, nepritel nikdy nespi. Coz se o akterech techto duchaplnych seanci rici neda. Klidne totiz mate spat vy a ne my! Tudiz by se prisne tajne informace zvecnene brkem kronikarovym mohly dostal do rukou nepovolanych, coz by se rovnalo katastrofe. Nehlede na to, ze pri podobnych dychancich se jiste neda hovorit o bojove pripravenosti jednotky.

Do tohoto extremu jsem se v predvecer sveho armadniho jubilea sice nedostal, ale precejen jsem se pod tihou vyjimecneho dne nechal v mysli unest vsemi temi "zelenymi" vzpominkami a druha strana to okamzite vycitila.

Nic netusic jsem prave koncil svou denni sichtu, u vratnice si tipl odchod a jal se opustit skolni objekt. Tu nahle pribehl muj nadrizeny a promptne se dozadoval telefonickeho spojeni na integrovany zachranny system, pobocka Hasici. Hned mi bylo jasne, ze se jedna o velice zavaznou vec, jelikoz kdyz me mijel, nestacil ani zasalutovat. Me cerne myslenky se potvrdily. V budove byla nalezena neznama latka, o jejimz puvodu nemel nikdo tuseni, natoz o jejim slozeni a tutiz bez profesionalniho zasahu nemohlo dojit k jeji likvidaci. Navic se vsude siril agresivni zapach, takze k pruniku do epicentra byly nutne plynove masky, kterych se nam ze zahadneho duvodu nedostavalo. Hned mi to bylo jasne - chemicky utok zvenci, jenz mel zabranit nadchazejicim oslavam.

Okamzite byl vyhlasen poplach nasledovany evakuaci budovy. Cekali jsme na rozkazy. Neprisly. Cekali jsme na hasice. Prisli. S dychacimi pristroji jali se celit nebezpeci, jez cihalo v kridle budovy, podle nepodlozenych informaci, nekde v prostorach jidelny a bufetu. Atmosfera houstla. Po chvili prisla sokujici zprava. Je treba urychlene proniknout na kongresak, nebot chemicky kontraband je umisten ve spojujicim schodisti mezi bufetem a kongresovym salem. Musel jsem rychle jednat, ponevadz jedine klice mam ja a byla by skoda zprovodit ze sveta rucne kovane dvere. S jednim mohutnym nadechem jsem se nasledovan hasici vrhl do jamy lvove vedom si, ze mohl byt mym poslednim. Byl to sokujici zazitek.

Nemohouce dychat a s ocima plnych slz od stiplaveho zapachu jsem za ohlusujiciho revu siren instiktivne vedl sve druhy do meho kralovstvi. Cestou se vsude valely kusy masa. "Zrejme dnes stravnikum v jidelne nechutnalo.", pomyslel jsem si, ale na jine myslenky jiz nebyl cas. Automatickym pohybem jsem odemkl dvere kongresaku a jiz jen ve snach si pamatuji rychle otevirani vsech oken. Cerstvy vzduch me opet privedl k sobe.

Dva hasici zatim vyrazili drevene dvere vedouci z me kancelare na inkriminovane schodiste, ktere leta nikdo nepouziva. Jak strategicke misto! S prulomem posledni bariery vsak zapach zvysil svou intenzitu. "Rychle musim evakuovat muj kancl!", blesklo mi hlavou. Vycerpan a na pokraji sil odnasim na svych bedrech batoh, tenisky i rucnik. Cestou mi z kalhot vypadl banan... To byla jasna znamka vycerpani. V slzach jsem sledoval, jak se ma svacina padem rozmazla o podlahu. Ztraty byly nastesti povoleny.

Za pul hodiny od objeveni byla nebezpecna latka zlikvidovana, ovsem zamoreni meho pracoviste trvalo dalsi dva dny, cimz byla oslava znemoznena. Cekali jsme na prijezd policistu, kteri meli v cele veci udelat jasno. Kdo? Kdy? Jak? A proc? To byly otazky, ktere jeste dlouho pote vyvstavaly vsem v myslich. At uz se tento pripad vyresi ci nikoliv, zjisti pachatel i priciny, ja vim sve...

Ma prvni svicka tedy zustala nesfouknuta, ale to neni duvod k smutku. Vyustenim cele udalosti bylo totiz narychlo svolane spolecne cviceni s pridruzenou jednotkou, kde jsme si meli, jak se lidove rika, "osahat", chovani v extremnich situacich podobneho razu. Jednu fotografii z tohoto vycviku vam posilam. Takze obohacen o nove zkusenosti si mohu rici okridlene "Konec dobry, vsechno dobre!". Tak vsechno dobre i vam!

vas pudING
z osmeho kromerizskeho batalionu

28.8.2002 Vyhlašuji soutěž a to v rámci sekce Historky, báje, báchorky. Obsahem nebude nic jiného než historky, které nás dovedly poskládat k zemi smíchem...Že nevíte o čem hovořím? A co takhle Balada o Havlovi v nezapomenutelném podání králičí farmářky Hanky Vojtěchové, nebo story o natrženém pytli Děda Sundeje? A co putování Hubahnáta sněhem v číňankách nebo jeho 72 hodinové alkoholové delirium na Dunajci? A co Mýdlova rozmluva s Ufony? A má oblíbená o běhu na 1500 metrů na středoškolské olympiádě nebo o celonočním cestováním z konečné na konečnou? Ano, ano, tak tyto evergreeny bych rád podchytil ještě dokud je máme živě v hlavách a aby to nebylo tak suchopárné, tak si dovoluji vyhlásit soutěž o nejlepší příspěvek. Stačí mi poslat napsanou historku o komkoliv z nás, nebo nějaký popis situace který stál opravdu za to (nemusí to být přímo historka o Vás). Rozsah je dobrovolný, výrazové prostředky rovněž. Já tyto historky budu vystavovat na Pavlači a vždy když se mi jich 20 sejde, tak Vás nechám hlasovat o tu nejlepší z nich, O.K.? Vítězové jednotlivých kol pak jednou za rok budou bojovat mezi sebou a celkový vítěz bude odměněn "Cenou nejlepšího pábitele", v rámci Hrabalova memorialu. Čili, pište, vesele formulujte a deformujte skutečnost a hlavně posílejte své příspěvky na můj mail.

13. 7. 2002 Tak nám odstátnicovali Medici a zbylí kamarádi na Ekf, což je moc fajn a všem ještě jednou gratuluji. Oni teda ještě moc netuší, co je v tom šedém a "na osmou vstávajícím" světě čeká. Konec bulání přednášek a cvik, které byly na 7.15, konec pojmům jako prázdniny, studentská sleva, odpočet z daní, přídavky apod. Někteří se to snaží prodloužit simulací doktorandského studia, ale je to jen agónie...;-) Mrzuté na tom faktu je to, že už odzvonilo i hromadným akcím, protože zkombinovat tu trochu volného času, jaký teď všichni máme bude nadlidský úkol i pro dusíkem chlazené Pentium. Navíc spousta z nás už důvěrně zná pojmy jako podnájem, přechodné bydliště, dluh, hypotéka, absťák a obezita. Hrozná slova. A co teprve ty černé můry, kterých jsou příčinou ! Zajímavé a pro chabou populační politiku našeho státu je množství těch párů, které se rozhodly pod tíhou okolností legalizovat své vztahy. Na tuto dobu jsem se těšil od základky, kdy mi došlo, že nastane čas, kdy během několika málo let se semele spousta svateb a já budu přejezený koláči a sladkostmi...

Teď už ale něco ke stránkám. Asi 12 lidí (většinou ze ZŠ a Olomoučáci) má nově svou osobní stránku na Pavlači. Přibyly i zápisy 14 akcí, které obětavě a v rekordně krátkém čase přepsal z kroniky Horst Valášek. Doporučuji si přečíst ! Možná na chvíli zapomenete na blbého šéfa, stereotypní práci, tlustého partnera a podobně. Dnešním dnem považuji pro tento rok Pavlač za konsolidovanou a už bych se rád věnoval jen doplňování zápisů z Akcí, stránek lidí a udržování aktuálnosti informací na stránkách. Dalo to zabrat, ale podle statistiky Vaší návštěvnosti na Pavlači se Vám asi líbí. Nebo jsou pro Vás alespoň užitečné. A to je dobře. No, teda, ještě mám v plánu udělat seznam map jak se dostat do mých oblíbených hospod, abych jen jednoduchou SMS ve formátu např.: "V 18.00 v F2" bylo každému jasné, že to je Ve Floriánovi v 18.00 a že mapu jak se tam dostat najdou na Pavlači. Těším se na Vaše ohlasy a krásný den Vám přeje Kosťa.

8. 5. 2002 Housenkovo okénko:
Od: mroman@email.cz .Odesláno: 6. května 2002 23:58

Holahej!

Zdravim vas opet po urcitem case, abych vas ujistil, ze se stale muzete oddavat klidnemu spanku ci jinym nocnim radovankam, jelikoz kromerizska jednotka bezezbrane je neustale ve strehu. Nemejte obavy, nebot se zatnutymi zuby stale proplouvam touto pretezkou zkouskou pln odvahy, vule a odrikani.

Dnes a denne se kvuli vam plazim (pred vedenim), klickuji (pri navratech z hospody), ukryvam se (pred rozkazy), unikam (pred ukoly), bojuji (s uklidem), nebot nepritel trpelive ceka na chybu, aby mohl zasadit ranu. Je treba se mit nepretrzite na pozoru, pac osudova strela muze prijit nejen na sousi, ale i na vode a ve vzduchu. Jako nedavno...

Zivot lidsky je po celou dobu jeho trvani provazen mnoha prijemnymi zalezitostmi, z nichz se cloveku leckdy az toci hlava. Prvni dudlik, prvni polibek, prvni jednicka v zakovske knizce, posledni petka, prvni panak rumu, desaty panak vodky, prvni kosa, prvni okno, posledni delirium a dalsi pozitiva a socialni jistoty.

Lec prihodi se tu a tam, ze osud prihodi do nasich zivotnich cest a cesticek nejakou tu prekazku, jez v lepsim pripade tenke vetvicce, v horsim pretezkemu balvanu rovnati se muze. Shodneme se jiste vsichni, ze do teto kategorie smele urazy zaraditi mozno jest. Existuje nekolik druhu techto bolistek, jez se kazdicky den vznaseji nad nami jako Damokluv mec cekajic, aby uderily v ten nejneocekavanejsi okamih. Jednou z techto skupin je ta, jez ohrozuje vsechny, kteri v produktivnich veku nachazeji se. Ano, mluvim o pracovnim uraze.

Stastlivci nikdy nedostanou se do krizku s touto jedovatou zbrani vsech pracovist, ovsem Ti ostatni... Vojini nejsou vyjimkou, navic kdyz ji nase jednotka statecne celi pouze holyma rukama. Jo, jo, situace na fronte je nevyzpytatelna a nejaka zbloudila kulka vas muze vzdy necekane nachytat nepripraveneho. Co ze bylo tim projektilem, ptate se jiste nedockave.

Byl to den jako kazdy jiny. Ve ctyri hodiny rozcvicka, lehka snidane ze spinaveho esusu, nasledoval desetikilometrovy beh s plnou polni (nebo plnou lucni?), tri sta kliku na buzeraku a nakonec indianskym behem rychly presun na sichtu. Strategicky ukol dne uz me cekal na vratnici tajuplne zalepeny ve snehobile obalce zapecetene voskem s erbem vrchniho veleni naseho ustavu.

Napln prace byla prozaicka, lec, jak se pozdeji ukazalo, nevyzpytatelna. Bojova jednotka v poctu dvou muzu, jiz jsem byl clenem, mela v prubehu dopolednich hodin z deseti (napr. 2x5,2+8,3+7 atd.) uceben odstranit zelezne konzoly, na nichz byly az donedavna pripevnene televizory znacky Rubin ci Tesla. Holt, doba pokrocila a bylo usouzeno, ze je zbytecne, aby se ucebny pysnily temito skvosty nekdejsiho elektrotechnickeho prumyslu. No a my jsme jeste s jednim desatnikem meli zahladit posledni dukazy o jejich existenci - prave tyto konzoly, ktere se jako sibenicni podpery tycily ze zdi ve vysce takrka ctyr metru. Odbornik by jiste podotkl, ze se jedna o ucebnicovy priklad vyskove prace. Z meho pohledu bych s nim bez vytky souhlasil, ponevadz na dotycnou vec jsem nemel sanci dosahnout ani kdyz jsem si stoupl na spicky a to uz je co rict. Malokdo o mne totiz vi, ze jsem jeste v osme tride zakladni skoly patril mezi jednu z opor skolniho basketbaloveho tymu.

Rozkaz je rozkaz a plan se plnit musi. Horolezecka lana, cepiny i macky zustaly spat v kulne a my, vybaveni jen skladacimi staflemi a jednim klicem c. 12 na odstraneni sroubu, ukol nelehky minimalne na stodvacet procent jali se udolati. Jedna ucebna stridala dalsi a nase cinnost zahy rutinni stavala se. Takticky vzdy na prestavku cekali jsme, aby ujmu na vyucovani zpusobili jsme co nejmensi. Prace nam sla kvapne od ruky a pred nami zustala posledni trida.

Hodina prave zapocala a my jsme nechteli zbytecne otaleti a nas cas drahocenny tratiti. Dovolili jsme se proto vyucujicimu, shodou okolnosti zastupci reditele, abychom ukon, jez jsme postupem casu stahli na rekordnich pet minut dvacet sest sekund, mohli v prubehu vykladu provesti.

"Ale my se na vas radi vsichni podivame!", zatetelil se pedagog, cimz neprimo vyhlasil pauzu v hodine a coz pritomni ucni kvitovali s nadsenim. "Tady zaci vidite, jak dopadnete, kdyz se nebudete ucit!", vtipkoval na muj ucet. Okamzite jsem zakontroval: "Moc byste mi, pane inzenyre, praci urychlil, kdyby jste se na konzolu zavesil." Tato poznamka nebyla od veci, nebot podle poslednich empirickych udaju, ktere nekolik dni predtim vydala kuchynska vaha, dosahl dotycny clovek magickych stopetadvaceti kil zive vahy. Tato slovni prestrelka, kterou jsem vedl stojic na zebriku, ocividne pobavila nejen ucne, ale zrejme i skolni rozhlas, ktery visel pul metru nad mou hlavou.

Samovolne se vytrhl ze zdi i se skobou, coz jsem necekal ani nahodou. Bleskovy postreh vsak zaktivoval vsechny me smysly a ja ho v letu chytil - nosem!!! Chvili jsem si pripadal jako cviceny lachtan, jemuz gumovy mic balancuje na spicce cumaku. Bohuzel rozhlas je vyroben na omak z o neco mene prijemneho materialu, a tak razem jsem vypadal jako boxer po tezkem K.O. Ac oblicej zbarven krvi, zachoval jsem vsak duchapritomnost a sveho protivnika okamzite zneskodnil. Jednim skubnutim jsem z nej vytrhl vsechny draty, takze si, kamarad, jiz nezahlasi ani zpravy o pocasi. Slavnostne jsem ho predal druhemu desatnikovi, pod pazi supl stafle a za vyskotu a jasotu prihlizejicich panosu triumfalne opustil bojiste.

Vas vsak neopustim a i nadale budu prolevat svou krev, pokud bude treba, abyste se meli tak jak se mate. A ja verim, ze moc fajn!

vas JoenkoepING z osmeho kromerizskeho batalionu

P.S. Nos je O.K., krivy jako obvykle a jiz jen jizva mi pripomina tento pamatny den meho prvniho pracovniho urazu. Snad i posledniho...

1. 5. 2002 Konečně se bude možné věnovat se práci na těchto stránkách mnohem profesionálněji. Kluci Górečtí mi poskytli azyl na svém serveru a tak můžete tyto stránky shlížet na www.pavlac.365dni.cz Jsem jim za to dost vděčný, tak mě neshoďte a zachovejte svou přízeň Pavlači..;-) Díky docela velkému (do 100MB) prostoru mohu přestat i s kontroverzní akcí Foto dne, které jsem rozesílal každý den a po přechodu našeho správce ministerského serveru, dělala docela rotyku asi polovině z Vás. Až to promyslím, tak asi přejdu na systém zasílání linku do mailu (a to snad vyjde...). Na co se těším ale maximálně, tak to je nové pole působnosti v podobě Knihy návštěv, lepšího Počítadla, Formulářů a Scriptů...Zkrátka všeho toho, co je na freewebech zakázáno...Ale dejte mi prosím čas, ať se s tím mohu naučit zacházet. Plánuji taky rozjet hromadnou akci, kdy Vám pošlu takový párřádkový dokument ve Wordu a poprosím Vás o jeho vyplnění. Ten pak umístím jako Vaši stránku na Pavlač. Tak se snažte být otevření a vtipní. Nejspíš dám i hlasovat, čí osobní stránky jsou nejvtipnější... Užívejte si tedy prozatím hezkého jara a brzy na aktualizovanou...:-)

12. 2. 2002 Dodal jsem něco málo profilů jednotlivých lidí, tak snad se už najdete...;-)

25. 1. 2002 Vítám Vás, i když trochu opožděně v novém roce plném dvojek. A jelikož dvojky jsou magické (alespoň co se vztahů týče), tak hned ze startu mohu nahlásit 2 holoubky, kteří klofli hrdličky svého srdce. Obě hrdličky se jmenují Iveta (Major má obrovský vliv na celou komunitu...) a tokající jsou civilkář Sundej a vojín Mýdlo. Zatímco Mýdlo se (tradičně a pyšně) svým vztahem netají, tak Sundej dělá fóry a nikdo tu jeho koroptvičku neviděl a nemohl "otestovat". Sundej si dokonce z neznámého důvodu změnil i telefonní číslo na 0732170089. To takový Kitekat nemá na nic (a ani na Evičku) čas, protože se plně pohroužil do své "frčky navíc" a vojíni na Opavsku zažívají na cvičáku výjevy z Coppolovy Apocalypsy na vlastní kůži. Sundej si jen mne ruce za svou prozíravost a civilní službu...;-) Opravdovým neštěstím je, že Sobovi zavedli na vrátnici oné průmyslovky, kde civilkaří internet. Jeho 4MB maily s tučňáky jsou noční můrou nejednoho správce sítě... To naopak Hanka Vojtěchová dělá ekonomku ve Fakultní nemocnici v Brně a Jarka Vojtěchová zase na Magistrátu města Brna rozpočtářku. Obě jsou moc slušné a nejde o nich moc slyšet. Jejich maily jsem už ale odhalil, takže si je můžete najít na jejich podstránkách. Z jiného soudku je změna adresy Míly Machálka. Ještě ani nezačali tisknout jeho diplom (na který má nepochybně právo) a už se stěhuje za Dájou do Brna (ta zrovna pracuje na ČOIce v Brně jako právnička). O důvodu tohoto kroku se šíří jen dohady. Někteří tvrdí, že víno z jižních sklípků mu jede více než náš Ostravský Kahan, jiní se domnívají, že se jedná o orthodoxního moravského patriota. No a vyberte si, že? Jeho současná adresa je tedy: Palackého 2, 612 00 Brno.Telefonní číslo si změnila i Jana Pechancová na 0728130897. Honza Filip v březnu končí civilku a chystá se do Prahy, kde už nás je sice požehnaně, ale nějak ho tady protlačíme a chlebem a solí pohostíme ;-). O informacích, jak se má Jana Třuslová v Británii jsem nezavadil, ale snad v pohodě. Vždyť kdo si mýrnyx-týrnyx přechází Fatru sem a tam, tak se na rovině Albionu rozhodně neztratí. Zato taková Míša Popelková si už balí kufry a chystá se do Prahy z au-pair služeb u germánských bratří. V Praze už jsou i Jarda Prudil s Verčou a pracují čile, bydlí skvěle, takže pohoda. Jarda fušuje do aut a Verča do odpadů a po nocích prý dávají své zkušenosti dohromady a pracují na prototypu pracovně označovaném "odpadové auto". Nikdo nemáme to srdce a odvahu (kromě Majora) jim říct, že něco takového je už vymyšleno a jmenuje se to Bobr - popelářské auto...

To je ode mne už vše a přichází se svou troškou do mlýna rovněž civilkář Housa. Tak Houso, neboj se a spusť...

nahoru

Holahej!

Tak jsem zde, napadlo me totiz, ze bych vam opet po case mohl zaneradit emailovou schranku. Predem, dekuji vsem za vasi starost. Jsem to ja, zadny dvojnik, bez suspenzoru jsem ten spil opravdu prezil. I kdyz jsem drave utocil, poctive branil, obetave padal do strel, puky toho vecera nastesti letaly proklate nizko. Hlas mi sice obcas preskoci, ale to se mi stava uz od patnacti let, takze nic noveho pod sluncem.

Opet se za tech par dni udalo tolik veci, ze Shakespearuv Hamlet je ve srovnani s mym zivotem pouhym britkym platkem regionalni urovne. S tim netem to stale hapruje, ale uz nasel jsem trosku solidni alternativu. Scuchl jsem se s jednim ucitelem, ktery spravcuje jedne pocitacove ucebne. Tento vikend totiz jede na nejaky seminar do Holandska a potreboval helfnout s prezentaci nasi skoly. My, kteri jsme behem skolnich studii stravili nad PowerPointem nejednu bezesnout noc, jsme vzdy a vsude napomocni, neni-liz pravda? A na vojne dvojnasob. Diky tomu jsem se dozvedel o netusenych moznostech mistnich kuolaru. Muzu zatim (nez vybojuji svuj) chodit na net sem do laboratore, ale az po sichte. Ovsem hned vedle mne se tu usmiva nadherny sedy scanner, velikosti cislo sest, ktery dokaze sejmout i fotku.

Uz se s nim zacinam duverne seznamovat. Chci vykoumat vsechny figle, ktere s nim jdou delat, a take ty, o kterych si dosud myslel, ze nezvladne. Uz mam v hlave par napadicku, jak ho vyuzit. Myslim, ze tu chvili, kdy dostatecne obsahnu veskerou potrebnou problematiku, velice rychle poznate. Samozrejme nejflakam ani konference, to by proste neslo. Notysek je takrka plny, coz me osvobozuje z podruci nudy. Zrovna dneska jsem mel na poradu dne dva seminare. Ovsem zmena je zivot a dneska se zmeny kolem mne tocily jako na obrtliku.

Vidim to pred sebou, jako by se to stalo dnes rano. Zrovna v kuchyni pripravuji patou konvici kavy pro nastavajici seminar, lestim stribrne pribory, kdyz tu nahle pribehne nas ekonom, ktery se mel seminare take ucastnit. Musel narychlo odjet a pozadal me, jestli bych za neho nezaskocil. Pry se seminar tyka cestovnich nahrad, u nichz probehla nedavno novelizace zakona. Ja nemel co ztratit, i kdyz kombinace obsluha-posluchac (obe role v case t) byla vice nez sibenicni. Navic jsem si dost dobre nedovedl predstavit nastinenou novelizaci, kdyz jsem nebyl obeznamen ani se starilizaci.

Proste jsem byl hozen do vody a plaval a plaval a plaval. A kdyby seminar v jednu neskoncil, tak tak plavu doted. Razem jsem se ocitl mezi ucetni a ekonomickou smetankou naseho regionu. Pohled to nebyl vubec spatny, nebot mezi petatriceti posluchaci jsme byli pouhopouzi tri muzi (nepocitam prednasejiciho). Pritomnost mezi temi nabusenci ekonomickeho a ucetniho chlebicku jsem si dokonce povazoval za cest. Presto jsem se tam chvilemi citil jako sprt, pac ja jediny jsem za ctyri hodiny prednesu popsal deset stranek. Ten prednaskovy grif je proste stale ve mne, nemohu si pomoci. Dokonce jsem se nechal hustou atmosferou tak unest, ze jsem se zapojil i do diskuze. Ne ze bych nemel nutkani celou dobu drzet hubu, ale jak jsem vyse naznacil. Mezi posluchaci jsme byli pouze tri chlapi a oni dva se uz na neco zeptali, tak jsem nechtel zustat pozadu. Vyplodil jsem ze sebe dotaz, jez me samotnemu na prvni pohled erudovane nepripadal ani nahodou. Co jsem take mohl vymyslet v problematice, jez v huste mlze nevedomosti zahalena zustavala mi. Ale ten prednasejici byl bud strasne dobry odbornik nebo strasne dobry herec, nebot na sobe nenechal nic znat, ba dokonce nasel na mou otazku odpoved. Takze vsechno dobre dopadlo. Ted vsechny myslenky budu muset fuknout do kompu a podelit se s nimi dal, pac nyni jsem v nasi skole fajnsmekr pres sluzebni cesty a to nejen v tuzemsku, ale i v zahranici.

Ale to neni vsechno. Ten nejvetsi triumf dnesniho dne teprve prijde. Ne, internet to jeste neni. Vsichni vite, ze Olympijske hry jsou za dvermi. Kdyz zavru oci a nikdo na mne nemluvi, tak dokonce slysim, jak uz na ty dvere tukaji. Predstava, ze bych si olympijsky hokej poustel v kongresaku na velkem platne, ta se mnou clouma jiz hezkou radku tydnu. Problem je jeden, vlastne dva. Pres veskere vymozenosti audiovizualni techniky tam chybi televizni signal a tudiz i samotny televizor. Ale ta myslenka... Tak jsem podal takovy nesmely navrh na vedeni, jestli by se stavajici situace nemohla v co nejkratsi dobe vylepsit. Ten napad se kupodivu rozsiril rychlosti blesku a vysledek? Nejaka televize se pry najde a zitra mam jit do mesta koupit antenu! Ted uz bude jen na mne, abych dostal obraz na platno, tak mi drzte pesti. Nekdo dokonce celou myslenku rozvedl, ale ja to fakt nebyl, ze by se vzdycky koupila becka a zamestnanci skoly by se divali spolecne. To by bylo prescasu.

Kazdopadne o vyvoji situace vas budu opet informovat. Preji vam vse hezke ve vasich zivotnich poutich, davejte na sebe pozor a obcas taky dejte o sobe vedet. Mnozi tak jiz ucinili, za coz jim moc a moc dekuji, ovsem najde se par jedincu (nebudu jmenovat), kteri se ted jiste kajicne cervenaji, od nichz jsem jiz delsi dobu nic nezaregistroval. Tak misto papiru a tuzky se chopte klavesnice a mysky a pisssssste. Mejte se!

vikING z osmeho kromerizskeho batalionu

nahoru

10. 1. 2002 Jsem rád, že po novém roce se probudili i další dva klíčoví přispívatelé do kronik jakož teď i na Pavlač - Housenka a Sundej. Dejme tedy prostor jejich ostrovtipu a postřehům. Možná, že když teď oba civilkaří, tak si více počteme...;-)A jako první naše opavská chlouba. Novoroční projev má připraven nejen prezident ČR Václav Havel (jo, to je ten známý od Mirka Toužimů...), ale i Sundej:

cau vsichni pracujici i nepracujici, dnes je velky den, nebot mi konecne v praci pripojili internet, takze od tedka si muzeme dopisovat do aleluja. zatim vam popreji Stastny novy rok, vojakum vetsi zold, nezamestnanym vetsi podporu, civilkarum vetsi civilne a tem zamestnanym, aby se tou vyplatou udavili.

CAU S.

A teď pozdrav Housenky (aneb Zpráva o stavu Unie po Kroměřížsku...)

Holahej!

Vitam vas vsechny v novem roce. Vite, ze nejsem zastancem hromadnych mailu (teda tech osobnich), ovsem kde nic neni, tam ani koza nebere. Holt zvlastni casy dolehly na kromerizsky armadni pluk. Proste zmena je zivot a prime rozkazy jsou proto, abych se jimi ridil (alespon docasne). Nic hrozneho se nestalo, to jen pres Vanoce se jako mavnutim kouzelneho proutku zmenila frontova situace a ja byl prerazen na jinou funkci. Vyssi, Kefalin, kurva vyssi!!!!!! (pardon, nemohu si pomoci) Na vylozkach razem pribylo nekolik frcek, nebot spravce kongresoveho salu (to jako ja) se v mistnich zemepisnych sirkach radi mezi slusnou honoraci.

Pronajem kongresaku, obsluha audiovizualni techniky, prezentace nasi instituce, zajisteni obcerstveni a vseho kolem, co patri k takovemu nabusenemu seminari ci konferenci - to je ted muj kazdodenni salek kavy (ac piji vyhradne caj). No proste uz zadne nocni, vikendy ci zarazene vychazky, jakozto i uklidove prace, ktere se mi vyhybaji na sto honu. Na monterkach s povestnym srdickem na prsou je slusny nanos prachu, coz jen potvrzuje ma slova. Dostal jsem svou kancelar, vybojoval dokonce kompjutr, ovsem o pripojeni na net svedu jeste tuhe souboje. To je hlavni duvod, proc pisi s casovym zpozdenim t+1, ackoli jiz poctive makam od druheho ledna.

Berte tento mail spise jako oficialni prohlaseni, ze jsem nepadl v boji, ani nepodlehl alkoholovemu opojeni pri bujarych oslavach na pocest prichodu noveho roku. Proste kdo ma natrenovano v prubehu celeho jaru, ten se v nerovnem boji s alkoholem neztrati.. Doufam, ze podobnou zkusenost mate i vy. Ale pozor! Pretrenovanost, a to bych rad zduraznil, se v tomto ohledu nenosi, nebot nadmernym treninkem se clovek nedostane do kyzene formy, nybrz svisti primo, jak rikame my odbornici, do deliria tremens.

Ted uz dost planych reci. Abych shrnul puvodni myslenku. Prechod pod nove (nejvyssi) veleni mne oprostil od sluzeb na vratnici, cimz konci ty sladke casy, kdy jsem vas vsechny v prubehu sluzby mohl sest hodin z osmi obstastnovat svymi emaily. I kdyz to obcas byly pekne ptakoviny, uznavam. Tim padem take prestavam hlidat spanek svych schovanek a soustredim se vyhradne na spanek prave Vas, mily ctenari. Proste vyhnani z raje mistni koleje me postihlo na nekolika frontach. I kdyz.... Ten internet, to je jasna ztrata, ovsem co se tyce schovanek? Vidim to tak, ze i mlady organizmus potrebuje obcas pauzu, nehlede na to, ze bych nerad ve svych sladkych triadvaceti skoncil jako psychicka troska

....Uz jsem opet zde. To jsem jeste zapomnel prozradit. Dneska tu mam svou premierovou konferenci a bylo potreba uvarit kafco, tak jsem musel odskocit (multifunkcnost me ani zde neopousti). Snad jim bude chutnat, na surovine jsem totiz rozhodne nesetril. Moje filozofie zni, ze radsi kazdemu udelam jedno poradny, nez se kvuli kazdymu zvlast courat petkrat nebo sestkrat. Nemam pravdu? Ja to nemohu posoudit, pac kavu nepiji.

Bez internetu vsak nehodlam zustat, tudiz jsem jiz urgoval na kompetentnich mistech a ma zalezitost je v jednani. Jak to dokazu, ale mejte prosim chvilku strpeni. Ne ze bych byl uplne bez pristupu na net, to uz jsem si na „urcitych“ mistech pojistil, ale zvyk je zelezna kosile, a tak par hodin surfovani tydne (i kdyz zadarmo) se v mych ocich jevi jako sprosty vysmech. Ale vy pissssste, nebot schranku budu neustale vybirat, abych vedel, co s vami je. Nechci totiz zit v absolutni nevedomosti.

.....Uz jsem opet zde. Kafco evidente chutnalo, nebot hrnicky jsou vyzahnute az do dna. A nikdo uz nechce dalsi, takze filozofie je spravna.

Podle nepotvrzenych zdroju z misnich kuolaru (neformalni informacni stezky proste funguji) bych se mel navratit pod staronove veleni, takze verim, ze bych sem tam nejakou tu sluzbu na vratnici vybojoval. Ale zatim tuto informaci nepovazujte jako bernou minci. Proste se pokusim co nejdrive dat o sobe opet vedet, at uz individualne ze sveho vlasniho zdroje nebo alespon zase nejakym provizornim hromadnym resenim. Kdyztak mi to nemejte za zle, ja se polepsim.

Co sdelit zaverem? I kdyz se rika, ze vojna neni kojna, ja se mam opravdu dobre, vyrostl jsem o pul centimetru, pribral asi tricet kilo (proste se vyvijim) a speji v platneho obcana nasi vlasti. Verim, ze prave Vy, mily ctenari, prozivate stejne blazene chvile, at uz provadite cokoli a kdekoli.. Moc Vam to preji. Tim bych si dovolil pro dnesek zavrsit svou informacni povinnost. „...nebojte se, neutonul, vesele si zije, ale to by potom byla houby tragedie!...“

Zkratka maily prijdu a nebudu samy, bude jich vela!

Vas kongresman z osmeho kromerizskeho batalionu

nahoru

27. 11. 2001 Díky pražské galerce se nám podařilo za nekřesťanské peníze odkoupit zajímavý snímek vysoce kredibilního centrálního bankéře, který byl viděn v podezřelé nekredibilní situaci, když motal hlavy počestným nezkušeným slečinkám z vyšší pražské společnosti. Pod záminkou tipu na burzovní spekulace je vylákal do Taverny typického názvu "Dobrá Trefa", kde se je svých uhrančivým charisma snažil nalákat do své sekty "monetaristických metalistů". Jen díky známému hromotluku a bitkaři "Pepkovi z Žižkova", kterému se zdálo, že Majorova slova o kredibilitě se vztahuje na něho, a že mu nadává do debilů, nedošlo nakonec na nejhorší. Vrhl se na Majora, který lehkým záchvěvem svalu (ano, jednoho) odrazil útok a vymlátil pohledem celou hospodu. Dívenky naštěstí s jekotem utekly pod ochranu máminých sukní. Dávejte si tedy pozor na doménu .cnb v mailech, které vás kamkoliv zvou... Inkriminované Foto je zde. Reportér K.M.

25. 11. 2001 Dosud největší změnou stránek prošel náš starý známý Kostál. Změnou hlavní není jen přejmenování na Pavlač, ale jeho struktura a vizualizace. To, zda je to k lepšímu, nebo k horšímu nechám na Vašem posouzení a  rád si přečtu Vaše reakce a názory. To, kdo za ty 3 měsíce má nový mail, telefonní číslo, nebo snad změnu bydliště nebudu teď na tomto místě rozvíjet a raději si počkejte na postupné naplnění jednotlivých stránek lidí aktuálním obsahem. Spousta z nás má nejen nové tituly, nová zaměstnání, nové přítelkyně (já tedy ne !), ale i přechodná bydliště, z kterých se asi v čase vyloupnou bydliště trvalá. Velice rád budu o Vašich peripetiích informovat a umístím VAše osudy na stránkách Pavlače. S novou mízou, kterou jsem se snažil během víkendu vlít do stránek (už přes nový FrontPage XP), bych rád připomněl, že nic není horšího než neaktuální data u Vašich kontaktů, takže pište, co je nového, posílejte případně své nascannované fotky a plány akcí na dobu blízkou i vzdálenější. Věřím, že se Vám stránky budou líbit a těším se brzy někdy někde na setkanou...;-)

22.7.2001 Prázdniny jsou nepřítelem aktualizací... Vězte, že od 15.6.2001 se valná většina lidí na tomto webu uváděných může honosit "jmenným additivem" v podobě třipísmenné zkratky ING. Týká se to především lidí z Ex10, NH 2 a pár jedinců z Moravičáků. Všem moc gratuluji a nezbývá než popřát i nadálé světlé perspektivy a těm kterým štěstí zas tak nepřálo úplně 100 % přeji v září mnohem více štěstí a větší pohodu. V říjnu srovnáme krok... Nejdynamičtějším ing. je ale Major, která hned nastoupil do ČNB. Nutno dodat, že při pohledu na Majora se musí každý personalista scvrknout o 20 čísel a nabídnout hned "jednocestnou smlouvu s 5ti letou opcí"... Více zde...

Na stránkách přibyly vizitky těchto lidí: Broňa Ambrožová, Olga Carbolová, a Kasina. Změna mailu potkala Majora, který machruje s doménou CNB.cz, takže david.navratil@cnb.cz. Andrejka Cupáků změnila číslo mobilu na 0606176489. Jinak asi brzy dojde k velkým změnám mailů, kdy lidé začnou nastupovat do "dlouhodobějších brigád" (pořád mi slovo práce nějak nejde přes hubu), ale nebojte se, vše podstatné se dozvíte na tomto místě.

Co se týče prázdninových pobytů, tak jen vím, že Kolínek s Housenkou jeli do Marocca na 4 týdny, kde se minou s Vojtou a Klimeškou, kteří tam jedou po nich. Houny s Mýdlem jeli stopem na měsíc po jižní Evropě a Balkánu a Severka zatím námezdničí ve Schweizu. Sundej tradičně šel ve šlépějích známějšího rodáka z Opavy Kitekata a tak teď přemlouvá tučňáky na Aljašce, ať se sehnou pro mýdlo ve sprše. Jinak mě už nic nenapadá... Těším se v září na shledanou na stránkách Kostálu a doufám, že s mnohými z Vás zajdeme i na obligátní "jedno". 

Hezké prázdniny (a případně těm méně šťastným dovolenou)!

3.6.2001 Dlouhé bylo mé odloučení od radosti z aktualizace stránek, nicméně vězte, že v den svých narozenin jsem si tu radost nemohl odpustit. Pal inženýra čert, i kdybych neměl umět IS-LM-BP a Barro Ricardiánskou ekvivalenci, tak ty stránky zaktualizuji. Vězte tedy, že kromě velké porce mailů a mobilních telefonů přibylo mezi nás i pár nových lidí a především senzační odhalení pana dipl.ek. Milana Machálka, o kterém si můžete přečíst zde. Je to otřesné, co mohou lidé v honbě za štěstím a mrzkým mamonem udělat. Ostudný intelektuál Machálek si zaslouží vláčet dehtem a peřím nadto by jej na můj návrh mělo čekat i vyloučení z Klubu českých turistů, Funclubu Michaela Jacksona, České společnosti ekonomické a především v rámci karanténního řízení i z pokoje C335.

Teď už ale k těm novinkám. Drahý Petr von Jemelík už vykonává praxi na gynekologii v Portugalském Lisabonu a dle nejaktuálnějších agenturních zpráv (agentura Caterpillar AP) si už strávil i nějaký čas na místní policejní stanici za výtržnosti v opilosti. Pod tíhou hanby změnil i svou mailovou adresu na lubasek@email.cz. Broňa Amrožová (pokrevní sestra Jitky F. má půlku státnic na OU za sebou (dobrá zpráva) a druhou před sebou, což už je zpráva o poznání horší. Nicméně povzbuzující SMS přijímá na 0723492015. Roman Doubek je sice stále ještě v třeťáku na FEI, takže nemá starosti se SZZ jako spousta z nás, ale o to více se může věnovat srazu ZŠ po 10 letech. Své kontaktní adresy (mailové, SMS) mu můžete posílat na 0608764280, případně na roman.doubek@centrum.cz. Co mě opravdu překvapilo je už dvouletá přítomnost Silvy Hluchníkové v U.K. Takže na reportáž ze života v Londýně se můžete těšit, až ji vyzpovídám. Vlaďka Hurajová a tím taky celý Šenov se dostaly na síť, takže případně můžete mailovat na vladka_hurajova@centrum.cz. Tomáš Kasala se mi díky již výše zmíněné agentuře rovněž "rozklíčoval", takže : 0604159801 a t.kasala@email.cz. Péťa Kelbichová více věří Postu, takže je na Petrakelbichova@post.cz. Rozklíčovat se mi rovněž podařilo, a to doslova, i Martinu Klíčovou s jejím 0723468552. Taková Jitka Ressová je zase k zastižení na 0737941909. Sucháč přešel k nám na atlas na suchacm@atlas.cz. Ovšem kam přešla Péťa, to nevím. O tom agentura taktně (narozdíl ode mě) mlčí. Ještě vím, že si Housenka koupil novou Meridu kolo (to aby udělal radost kaučovi), Bob Kolek, že během dodělávání Eko C, dělání diplomky (ehm, ehm.) a učení na státnice stíhá rekonstruovat pod taktovkou Kopretiny barák v Hrabové, poupravil jsem si trochu své Favorites, ale to už je asi fakt vše, co vím. A zbytek povím jen státnicové komisi. To mi můžete věřit že tak křiklavé ticho, to bude bomba ;-D. Všem které to v následujících 3 týdnech týká, tak přeji hodně nezbytného štěstí při tahu čísla, čistou hlavu na potítku a především vyřídilku před komisí! Jak by řekl Kelímek - Nakopeme jim kočičáka ! Jo a doufám, že to všichni přijdete ostavit na Těrlice !

Stejně si neodpustím mít poslední slovo. Ten kdo fandí hokeji, má rád strategii a má přístup k i-netu alespoň jednou za dva dny, tak doufám, že už sám našel www.hokejka.cz . Zvláště povinné je to pro Zdendu Šose a olomoucké hokejisty. Já už to smažím 2 měsíce a pří učení na státnice je to jedna z mála radostí. Můj tým se kdyžtak jmenuje Umboaovi rytiřo 14446. Tak mě můžete vyzvat na přátelák...;-D

nahoru

15.4.2001  Po delším čase se ozývám a vězte, že za námi je již Národohospodářská trachtace v Karlově pod Pradědem a excelentní Stříbrnice 2001. Ech, ještě teď mi pulzují játra, když vyslovím to město pod Kralickým Sněžníkem... Můžete se podívat na nové stránky Hanze, Mara, Ivety a Standy, kteří všichni mile přispěli k pohodě ve Stříbrnicích. Péťa Jemelík se nám vypravil na tříměsíční stáž do Portugalska, kde si chce odbýt (ale jak ho znám, tak to neodbyde, ba právě naopak...;-) cvika z gyndy. Jsem zvědav s jakou se na konci července vrátí. Jeho důstojná rozlučka v Olomouci ve středu 11.4. naznačuje, že se zpátky bude těšit... Vím, že je to netaktní a zavání to trochu senzacechtivostí, ale poznámku si neodpustím. Nějak se nám začínají povážlivě bortit vztahy. A just je to divné tehdy, když se jedná o dlouhodobé vztahy mezi muži a ženami par excellánce. Že by letošní jaro nebylo souzeno velkým láskám? To by bylo velice lítostivé... Ale co, jestli půjde život dál a nezastaví se kvůli tomu, tak se máme alespoň na co těšit.
    A teď něco málo údajů: telefon Broni Ambrožové je
0723492015 a Verči Klesové je 0604917659 a mail je veronika.klesova@post.cz. Martina Musila můžete konečně prozvonit na čísle 0604245771. Mail Péti Janíka je jenda.chaos@post.cz; Martina Kocmánková přijímá poštu na martina.kocmankova@centrum.cz a Katka Kodýmová na katvil@centrum.cz . Hanku Vojtěchovou seženete bohužel jen přes mail jejího bráchy a to na adrese l.vojtech@quick.cz a Jarču Vokurkovou zase na jarmila.vokurkova@email.cz . Závěrem Vám přeji hodně pohodových jarních dní a úspěšný finiš s DP, pro Ty, kteří to potřebují...

25.3.2001  Mnozí z těch, kteří si zkouškové zásadně rozprostírají do celého semestru, i když je to ten poslední, už dnes dýší mnohem volněji. "Zavěšené" Eko C a Sociální politika hřejí u srdce a blahopřeji všem těm ostatním, kteří mají teď už taky Index kompletní. Co se týče novinek ohledně mobilních čísel, tak mám sice skromný, ale podstatný úlovek v podobě Míši Popelkové a to 0737716792. A Martina Klíčová má Eurotel s číslem 0723468552. Pak ještě se zbláznil Houny s mailem a má několik nových adres na Quicku, Kiwwim a podobně. Mrkněte se ještě na pozvánku na Hubálkovo velmi pozdní odpoledne z dílny ŠAT (Šárka a Tomáš) a mou tvorbu v podobě pozvánky na Stříbrnice 2001.

Teď trochu více seriózněji pro Národohospodáře. Mám k dispozici nejen státnicové okruhy v el. podobě, ale zároveň i nějaké podstatné torzo vypracovaných otázek z loňska. Kdo bude mít zájem, tak ať se mi ozve a já se pak rád podělím. Zároveň bych rád apeloval na ty, kteří si chtějí zbylé otázky dovypracovat, ať tak činí prosím koordinovaně a pošlou mi své výsledky, které rád pošlu dál všem "spolutrpícím". Děkuji.

11.3.2001  Včera byl Country ples ve Svinově, který pořádal Woodcraft Company. Myslím, že za všechny mohu říct, že to bylo to správné maso, které jsme všichni očekávala. Po dlouhé době jsem viděl 50% naší výpravy totálně na mol a zajímavé je, že problém s alkoholem měli spíš Ti zdrženlivější a z Olomouce ;-). Co je ale největší bomba, tak to je fakt, že po té, co jsem minule na tomto plesu vyhrál první cenu - rakev, tak tentokrát jsem vyhrál druhou cenu a to WINDSURFING. Chudák kluci na mě moc nezbohatnou. Dva losy a hned surf... Jakožto nesurfař teda nabízím surf k prodeji za dumpingovou cenu. Je to sice starší surf, ale plně funkční a nově lakovaný... Příznivci "větrného prkna" určitě ví, kde se mohou na mě kontaktovat, ale přeci: Kosťa

7.3.2001  Sekce Akce je totálně rozštelovaná. Po konzultaci s helpdeskem na webparku sice nejsem o moc moudřejší, ale slíbili mi, že to ještě jednou prověří. Takže zatím máme smůlu. Ale nebojte, jestli se do týdne nic nezmění, tak mám v záloze další webový prostor :-). Alespoň se pokochejte, jak nám ta návštěvnost hezky stoupá a spoustou (co je to za patvar?...) dalších detailů...

Prozatím Vám mohu alespoň oznámit vstup dvou lidí do "mobilní sféry". Jsou jimi Tomáš Kolínek s číslem 0605401076 a Jana Klimešová s číslem 0605504651. Sice nechápu proč všichni tak bezhlavě zdrhají k Paegasu, když jim je na horách na tři sprostá slova, ale budiž. Alespoň už můžeme tyto dvě důležité dušičky zastihnout kdykoliv.

4.3.2001  Omlouvám se všem, kteří hnáni chtíčem po brouzdání v sekci Akce  byli zklamáni totálním nefungováním nebo diletantským zobrazením. Fakt to je vina má jen zčásti a spíše se učím rozumět kontu na Webparku, takže prosím o shovívavost a až bude více času, tak vše uvedu ke spokojenosti všech. Dík za porozumění... :-)

4.3.2001  Je to už dva dny po třídním srazu 4.A v klubu SKY a pořád ještě ne a ne se dobrat pocitu, jakže to vlastně dopadlo. Umět udělat anketní formulář na svých stránkách, tak dám hlasovat. Úplný propadák to sice nebyl (jako organizátor s malým O bych to stejně nepřiznal...), ale stejně by mne zajímal názor Vás - zúčastněných. A taky bych Vás požádal o nascannování fotek z této akce a zaslání na můj mail, až je mohu poslat dál a vystavit zde na webu.Díky.
    Sraz mi umožnil získat taky spoustu konspirativních dat, které sice podléhají zákonu o utajovaných skutečnostech, ale které zároveň doplní některá prázdná místa na Vašich stránkách. Celkově aktualizovaný seznam jsem všem kdo mají mail poslal, přesto v případě nějakého kiksu si o něj znovu prosím požádejte. Teď nějaká ta porcička mailů a mobilů. Tedy: Pavlína Buchmannová -
0603960038 anebo blabli@centrum.cz; Petr Hošek 0603360833; Barča Klečková má číslo 0603952381; Luďa Pokluda zase 0605124096. Kupodivu i Vlaďka Hurajová je v šenově na čísle 0604345350. V mailech došlo jen k upřesnění Míši Kičmera, kdy aktuální je Michal.Kicmer@st.mff.cuni.cz a Lucky Kaločové, která se počítačovému analfabetizmu brání přes lucie.kaloc@post.cz. Jo a Tom Sluka je na obligátním Emailu v podobě tomas.sluka@email.cz. To, že se Pavlína a Luděk stěhovali není asi až tak důležité, takže jakoby nic. To by bylo pro tentokráte vše a co nejdříve na-update-ovanou se těší Kosťa.

15.2.2001  Můžete se podívat po svých stránkách a mnozí z Vás tam najdou konečně i svou podobenku, případně jinou podobenku. Je to díky Fattiemu, který mi nascanoval 674 !!!! fotek ze starých alb a ACDSee nadělalo výřezy Vašich ctěných obličejů. Má-li případně někdo něco proti své podobence, nechť se mi ozve a pošle mi "svou lepší stránku svého já" v *.jpg. Co se týče nových mobilních telefonů, tak nic. Ani ťuk. Ale nezoufejte a udělejte si alespoň něco málo oprav: Svaťka Filipová má teď 0737784353, Péťa Kobierski má 0608867400, Kocmánková Martina 0604733864 a Kodýmová Kateřina má 0605136817. Milda Machálek chytá beznadějně po horách se svou Tamarou signál pro 0608740182. No a Lenka Zapařková vsadila na osvěčené číslo 0607623146. Jemelovo utajené číslo staniž se všeobecně známo, tudíž si napište 0605284363. Přidám ještě dvě mailové adresy a to na Péťu Kelbichovou (petrakelbichova@post.cz) a na Michala Kičmera (mkic6266@artax.karlin.mff.cuni.cz). Nakonec si nechám informaci o srazu gymplu, kterou najdete zde.

nahoru

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.