Silvestr NH2 v Mnichově pod Pradědem

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

29.12.2000 - 1.1.2001

Varování !!!

Účast: Šraierky Jana i Věrka, Máňa, Kitekat, Sundej, Iveta, Major, Tomáš, Martina, Ben, Betty 

Šrajerka se nebaví s Máňou. Ani se jí nedivím. Poté co předvedl je to normální. Myslím, že na tuhle chatu se už v životě nepodívá. Jo a já jsem si natrhnul koule. Kitkat rozbil sekyru. Na Silvestra jsme si nasadili poměrně vysokou laťku. Nevím jestli budeme schopni tuhle laťku ještě někdy překonat. Například jsme hráli laťku. A vyhrála Šrajerka, neboť umí nejvíce roztáhnout nohy. Jo a byli tady s námi  dva psi. Ben a Betty. Ben jenom žere a Betty zase blije. To z lidí se nepoblil nikdo. Jenom málem Iveta, když jsem jí ukázal svoje krvavý slipy. Šrajerka neumí počítat. V pátek jsme šli do hospody. Kitkat se Sundejem šli na lesby šou a Major s Máňou seděli v hospodě s: dentista, farář, architekt, učitelskej, stošedesátikilový fotbalista  a slečna výčepní, která se nemůže najít.

Kitkat blbec platil vstupné na lesby šou. Sundej ne. Pak se mu stopořila koule a jednu si natrhnul.

Máňovi to nestálo za to. Vždycky jsme ho nechali se Šrajerkou o samotě a asi po minutě jsme slyšeli tiché „promiň“ a odpověď „to nevadí“.

V sobotu jsme se zase ožrali. Vsuvka. V pátek mi chtěli volat sanitku. Já jsem to odmítl, neboť nevím co bych jim řekl. Že Jsem v Mnichově a mám natržený koule, to by mi asi nevěřili.

V pátek se všichni vožrali kromě mě - Šrajerky. Proto musel v sobotu Máňa žehlit a žehlit. V poledne jsme se vydali za hustého sněžení na Kobrštejn a není pravda, že bylo slyšet jenom „promiň“ a „to nevadí“.

(Taky bylo slyšet: „To se může stát každému.“)

V sobotu jsme měli jet na Švýcárnu. Měli jsme tam být v 11.00. V 10.30 jsme vstávali. V 10.40 volal Mydlo, že už brzy budou na Švýcárně. V 10.41 jsem mu oznámil, že nejspíše nepřijdeme, ale ať klidně počkají a zeptal jsem se jestli nechtějí jet zítra na Praděd. Kupodivu nechtěli. Taky přijela Šrajerčina ségra se svým přítelem a dvěma dalšíma – tichý Tomáš a ještě tišší Martina, ze které jsme dostali za dva dny tři slova (jo, jo, ne). Ve škole jsme se dověděli, že je po Silvestru Martina těhotná. Od té doby řešíme otázku: KDO TO BYL? Podle mojí teorie to musel být Kitkat nebo Ben. Protože David by to neutajil před Ivetou, Máňu jsem dýl než na  minutu nepustil z očí a já jsem měl nejlepší alibi ze všech – natržený koule. Mezi námi, víte, jak jsem ke svému zranění přišel? U Jany na chatě je sedačka, na které chybí opěradlo a místo něj je tam pěkný dřevěný oštěp, na který jsem spadl vahou celých svých pětašedesáti kilogramů. Bolelo to jako sviňa, ale  zase jsem slavný.

VSUVKA

Je mi vyčítáno, že kronika jde úrovní dolů, že už to není to, co to bývalo. Ale to přece není jen moje vina, ale vás všech. Protože se už vůbec nezapojujete musel jsem se vydat stejně jako např. Karel Jaromír Erben, či Božena Němcová po stopách lidové slovesnosti a něco najít.

 

-         SLUNCE SVÍTÍ JAKO PRASE

      ZA STODOLOU SERE PES

      MOUCHA NA HOVNĚ SE PASE

      TO JE KURVA PĚKNĚ DNES

 

-         SLUNCE TÁHNE NADE MRAKY

            VYSER SE A TÁHNI TAKY

 

-         MANŽELSTVÍ JE ŽIVOTA KŮL

KDO SE OŽENÍ JE ……. (FATY)

 

KONEC VSUVKY, ZASE NĚKDY PŘÍŠTĚ

 

V neděli jsme se zase ožrali. Ještě předtím jsme si udělali výlet na elektrárnu, ačkoli, že je to elektrárna poznala jen Šrajerka a David její tvrzení přešel taktním mlčením a lehkým pousmáním. Každopádně to nebyl poslední sportovní výkon tohoto dne. Ještě jsme šli bobovat a Sundej s Máňou ukázali Šrajerce jak se dělá poloha bob. Taky jsem dostal nápad pokřtít chatu a vzhledem k tomu, že se tam pořádají drsné akce ji pokřtít „Nikita“. Máňa, marně se snažící působit romantickým dojmem, navrhl jméno „Leontýnka“. Ke křtění však stejně nedošlo, neboť nám bylo líto chlastu.

Samotná oslava Silvestru se nesla v tradičním duchu – odpočítávání (tentokrát jsme byli jakž, takž přesní), zapíjení (nemluvné Martině jsem odňal šampus, řka, že je pro ni škoda), líbačka (že by se Martina zbouchla takhle – no já jsme ji tam jazyk nestrčil) a letos jsme přidali i předsevzetí (prej dáme novému roku na piču).

Nový rok přinesl nové století, pravděpodobně jeden z posledních zápisů do této kroniky a několik otázek.

-         Myslíte si, že Máňa naštěkal Šrajerce do boudy?

-         Myslíte si, že Martina polyká?

-         Myslíte si, že z nás budou inženýři?

-         Uvidíme ještě někdy Fantomase?

-         Může se jet na Aljašku s natrženýma koulema?

-         Zavřou mě tam za sexuální obtěžování?

-         Může telefon zpívat?

-         Co by tomu řekl Jan Tleskač?

 

CITÁT: Sundej, ty seš přece takovej parchant !

                                                                                  Šrajerka

(Přepis jakož i originální zápis pořídil Sundej)

Zpět na vrch stránky

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.