BobrCup 2000

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

otevřené mistrovství ČR v extrémním závodě štafet

Bobr Cup Litovel - eXtrem sport

Koupaliště Litovel a okolí

7.10.2000

Varování !!!

Účast: Kosťa, Lucka, Housa, Iva, Sylva, Zdenda a závodníci: Jemel, Kelímek, Špičkin, Milda a další

 

Disciplíny:

1. běh cross cca. 15km

lesní cesty, asfalt cca. 2km, 3x drsný brod přes řeku

 

2. MTB cross-country 25km

lesní a polní cesty, 3x drsný brod přes řeku

 

3. sjezd divoké vody 9km

řeka Morava v úseku Nové Mlýny - Litovel, obtížnost WW I-III, 3x přeběh + 2x brod

POZOR! Tento závod se nevzdává.

Slabší jedinci, kteří by tak učinili budou exemplárně potrestání hozením do vody a stanou se terčem posměchu a kanadských žertů nejen ze strany svých týmových kolegů, ale i soupeřů.

Připravte se nejen na různé záludnosti tratí ale i na organizační šmodrchanice a zmatky (BOBR = blbě organizované běsnění raplů!)

Tak to zatím byla kompilace z oficiálních stránek Bobr Cupu na adrese www.aarplast.cz. Pravdou je, že lépe bych to nevystihl, ale to pravé kouzlo této akce spočívá v poněkud jiné rovině a to mimosoutěžní. My - nesoutěžící jsme se bavili takovými taškařicemi, jako například naplněním lahve na vodu od Kolínka borovičkou (čehož si všiml až při závodě při hasení žízně), nebo třeba sháněním pivní permanentky, která nás opravňovala k nákupu 8 piv za 50,- Kč. No řekněte, copak zbýval čas na sledování urputného zápolení, když tam měli pivo za 7 kaček ?

Ale jak tušíte, nebyli jsme tak nevděční a za pomoci bezvadných klapaček, které byly jedna za 15 Kč (učiněný komunismus !), jsme mohutně povzbuzovali. Já se dokonce při sledování posledního brodění Toma Kolínka nechal tak unést, že jsem potom musel rozdávat omluvné pohledy okolostojícím, kteří mé zanícení nepochopili. Potěšilo mne ale Tomovo vyznání, že prý mu to pomohlo...:). Jelikož celý den probíhal v okolí koupaliště v Litovli, tak jsme si ho důkladně prohlédli a musím říci, že to byla opravdu adrenalinová úprava terénu. Všichni fanoušci zlehka nalomení Litovelským pivem za mohutného zpěvu a klapání doháněli soutěžící k hranicím jejich sil. Při předávkách jsem si vždy počkali na naše favority z řad Enriqových melounů a Olomockých Bobošů. To, jak to vnímali naši borci, to ať řeknou sami, protože od piva se mi to hezky kecá, ale tuším, že realita byla někde trochu jinde.

V mezičase, co jsme měli machry na trati, jsme si s klukama udělali cestu do města, kde jsme měli v plánu se najíst. Ne že by nás exkluzivní bramboráky a jiné chuťovčičky nenasytili, ale prostě jsme si chtěli střihnout i něco kulturnějšího. A taky že to byla kultura za 500. On totiž Zdenda už měl svou žvatlavou a tou pravou vodou na mlýn mu byl úkaz, který se nám naskytl v podobě paní servírky, které díky nevhodněš zvolenému prádlu bylo vidět tzv. Prominenta niveau, což nám sdělil ochotně Zdenda, který jediný byl erudován. O erekci ostatních nemám informace, ale v klidu by tento úkaz mohl nechat jen málokoho. Například mne, že :).

Teď je asi vhodné místo na prezentaci výsledků našich borců v kontextu prvního a posledního celku, takže tady to máte:

BOBR CUP 2000
Výcuc toho nejdůležitějšího…

Pořadí

Start. číslo

Název teamu

Běh

Čas

Kolo

Čas

voda

Čas

Celkem

1–první

32

Union Banka 2

Nepodstatné

48,41

Nepodstatné

54,30

Nepodstatné

24,23

127,34

77

133

Enriquovy melouny

Žondra Milan

67,06

Jemelík Petr

65,33

Špička Petr

46,31

179,10

94

142

Boboši z Olomoce

Tauber Jan

65,19

Kolínek Tomáš

75,41

Menšík Martin

43,39

184,00

157-poslední

111

Adrenalinový šok

Nepodstatné

107,49

Nepodstatné

108,03

Nepodstatné

31,08

547,00

Chlapi se činili a myslím si, že jim patří náš upřímný obdiv, otázka je, zda o něj stojí. Díky této zátěži alespoň rychle dohnali svůj pivní deficit, kdy po chvíli si člověk nebyl jist, kdo soutěžil a kdo jen celý den pil. Byl to výtečný moment, který nás vyhnal na parket, kde Evropa 2 hrála opravdu velice dobře, a kde jsem se snažili přesvědčit sami sebe, že máme ještě spoustu sil a vlastně jsem fit. Neustáli jsem však nástup nějaké pofiderní lokální kapely a po krátké poradě padla volba na Olomouc na Marlboro klub. Chudák Lucka, která měla spát u babičky v Litovli jela s námi a vědíc, že tak rychle vytuhneme, jistě by nejela. Cest aovšem nebyla nejjednodušší. Část jela auty a ta druhá - dobrodružnější část si to svištěla mašinkou. V nějaké přestupní stanici  (myslím, že to byla Červenka), nás zarazila hodina čekání na přípoj, ale nádražku měli otevřenou, takže jakýpak saky paky. Jakožto lidé družní, jsem (Zdenka, Kelímek a Mýdlo) se družili s nějakými nezletilými děvami (specialita mediků), které neodbytný Zdenda pronásledoval i v Olomouci. Chuděry pak raději utekly, protože nátlak Zdendy byl už na hranici s omezováním osobní svobody. To mi ještě stačili ostatní ujet tramvají a já v panice, že nevím, kde jsou koleje PU jsem přes důrazný zákaz své obvoďačky běžel jako o duši a musím říct, že to byl takový můj malý BobrCup. Držel jsem s tramvají krok a jen občas se mi smýkl kotník po kluzké kolejnici, ale na druhé zastávce, byla moje. To ovšem ostatní vystupovali a strašně se divili, kde jsem  a proč jsem tak zadýchaný. Blbci jedni...

V Marlboru jsem se sešli s ostatními, kteří už nad pivkem rozebírali včerejší den a pomalu jsme se defragmentovali. Takový Jemel a Housou se odebrali do náruče Orfeovy už při cestě do Marlbora a my jsem jim nedali moc náskoku ve spánku. Nad ránem jsem ukončili naši seanci, kdy jen superagilní Zdenda, se snažil přesunout ty vitálnější do Učka, ale naštěstí se mu to nepodařilo.

Ráno jsem se probudil na pokoji Zdendy, s majitelem a Luckou a když jsem pak našel i vlakové nádraží, tak jsem si mohl ulehčeně oddychnout a  říct, že to byla opravdu pěkná akce. Tělu jsem dali zabrat tak jak tak a už se těším na oslavy 17.listopadu v Olomouci.

Kosťa

Zpět na vrch stránky

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.