Vánoční besídka ve Spolku 1997

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

18.12.1997

Varování !!!

aneb – do hospody pod jakýmkoliv heslem

Účast: Lucka, Kosťa, Housenka, Raďa, Šárka, KapliKlimeška, Mýdlo  a ?

18. 12. 97 proběhlo se skupinou E 210 nejlepší cvičení ze Statistiky v celé mé dosavadní éře.

                                 RNDr.Pavel Hradecký

 (autentické dobrovzdání nepřekonatelně sympatického "profáka")

Ona besídka započala už v úterý, kdy jsem při notně vyhecované atmosféře zamluvil saloon u notně opilé servírce. Celý týden jsem pak trnul hrůzou, zda byla opravdu tak opilá, že zapomněla zapsat mé hrdé příjmení do Rezervační knihy.

A právě 18. započaly ony naše pověstné peripetie, kdy jsem lítal s kýblem po Ostravě a zháněl kapra pro RNDr. Hradeckého. Nesehnal jsem, protože jsem příliž zásadový a neuměl jsem se předběhnout v řadě neurotických nakupujících. Museli to po mne vzít Kolda, Kelímek a Gruppenführer. RNDr. Hradeckého jsme naladili učebně – zkušebně, ale po 20 minutách už dorazila RR a osvobodila nás z pravděpodobnostního pekla. Kapr měl kilo a 81 gramů. Všichni jsme měli velikou radost, protože byli zkoušeni naštěstí šprti a my – zdravé jádro jsme přežili bez úhony. V romanticky – plačtivé atmosféře jsme rozžali svíčky, otevřeli víno (RNDr. Byl připraven a skleničky měl připraven…), otevřeli  jsme 4 litry vína a rozžali jsme svíce. Popovídali jsme si, kapra Kolek zabil, a celkově bylo fajn. Kýbl jsem vrátil dovů a obsadili jsme naši position ve Spolku. A abych to zkrátil: zábava byla plynulá a v 1915 přišel dlouho očekávaný RNDr. Byli jsme příjemně překvapení, ale

* jak ale, snad „a“

přijali jsme jej brzy za svého. Pivo nebylo zkvašené, takže jsme se měli fajn. Až tedy na to, že předchozí bramboráky byly smrtelně lepící.

 * nedali mi nic na jídlo, lumpové!

Mnoho našich spolužáků přestalo existovat po prvním soustu, ale ti hladoví se jali díla, a bylo jim celkem fajn. Až na to, že mouky a brambor jsme měli plné břicho, jsme byli celkem happy. Musím podotknout, že jídlo odpovídalo čtyřce, ale pivo je opravdu fajn. Sedí nás tu asi 14 lidí včetně RNDr. Probíráme všechny možné i nemožné historky z dějin E210. Je 1004 a RNDr. Jde poprvé na WC. Užíváme si s ním opravu super prču. Od něj by se mohl Komenský učit…

KOLDA ŘEKL: „NA SILVESTR SI DO TOHO NENECHÁM KECAT“. Myslel Kopretinu, za kterou všichni stojí… Bavíme se o příhodách + našich pestrobarevných peripetií. Dnes to je Boby Kubánec, který se zpovídá ze svých zkušeností. Arive di verci.

Končíme  tady a jdeme do Permonu. Mydlo je bobr. Bubík. A má z toho radost. „Krtka jsem ještě nekuchal“ to řekl Kolda. „Prý kapr žil“ – „Mrknul okem“. A Mydlo mluví, Hospoda je do… a číšník je už v prdeli.

Kosťa mluví česky: prý šel Kolda šustit Kopretinu.

Psáno s odstupem prá dnů (a po uvědomění si některých faktů, které bylly skryty v oparu alkoholové mlhy…).

V 2300 nás začali ze Spolku vyhazovat a tak jsme se nebránili a chtěli navštívit konkurenční Permon na Černé louce. Ovšem vstupem na Černou louku jsem byl asi vmeten do vlivu nějakého voo-doo shamana, který provedl okno v mé mysli. Probudil jsem se až ráno a chyběla mi polárka a kronika – tedy dvě nejhodnotnější věci v mém životě. Hned jsem si sice předsevzat, že přestanu pít, ale nakonec jsem se se svědomím dohodl JEN na hákazu míchat víno a pivo. Vyzývám vás tedy, abyste zaplnili toto okno z této akce, která svou účastí, ale i důvodem konání byla moc a moc fajn.

                                                                                                 [X-MASS]

 P.S. Polárku měl Kolda a kroniku velmi spolehlivý Housenka…

* Mrzelo mě, že jsem musela odejít už ve 2030, protože večer s pane doktorem Hradeckým musel být božský. Lucka

 

Potvrzuji pravidelné návštěvy v našem bohumilém zařízení.

číšník z Restaurace Spolek

 (autentické dobrovzdání překonatelně sympatického "vrchního")

Zpět na vrch stránky

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.