Thomb - Ola Party

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

Textové pole: V

Tombola ~ Horror ~ Párty

28. 3. 2000

 

No co bych Vám dlouze vypravoval... Začalo to úplně nevinně na Country plese v Michálkovicích před 10 dny. Jako na každém správném plese jsme měli lístky do Tomboly a o půlnoci s nadějí žmoulali tu lacinou náhražku spasení, ale poučení ze spousty minulých plesů nás ani moc nepřekvapilo, že u celého stolu nikdo nic nevyhrál. Před vyhlašováním zbývajících 1. třech cen se s námi rozloučili Svaťka s Evčou a Ondrou a jeli domů. No a v tu chvíli slyším: „A první cenu vyhrává vstupenka číslo... číslo... číslo 22358!“ „ Ano, kdo má vstupenku číslo 22358?!“... Můj otupělý zrak se náhle rozzářil jako dvě louče a už následoval úprk na parket s Hounym v zádech a jásavé křepčení nad čerstvě vyhranou prvotřídní černou rakví se stříbrným kováním. Jaká to byla sláva... Nicméně co s ní. Ono nerudovské „Kam s ním?“ bylo dosti vtíravé, poněvač vědom si toho, že do trolejbusu ji neprotlačím, k babičce s ní ve 4.00 ráno nemohu a na zahradu ji nedonesu, tak právě s těmito myšlenkami jsme se (Díky za obchodního ducha a duchapřítomnost Verči a Jardy...) rozhodli směnit rakev za příslib uzavřené společnosti v klubu „Černobílý svět“ nad Televizním klubem a 150 třetinek piva Náchodský Primátor 12°. Slovo dalo slovo, hodný Weigl odvezl rakev a my za 10 dní mohli jít do „Černobílého světa“.

Na akci jsem se důkladně připravil a nechtěl jsem nic ponechat náhodě. Všech 21 lidí bylo informováno, aby přišli ve smutečním černém oděvu se svíčkou v ruce v 19.00. Za pomoci Lucky, Verči a Jardy jsme o hodinu dříve „upravili“ prostot k účelům více chmurným a depresivním. Zatáhnout černé rolety, rozžehnout svíce, vylepit 21 mrtvolných podobizen hostů v „Galerii horrorové elity“, do kazeťáku vložit úvodní kazetu „Omen666“ a už se mohlo roztáčet pivo. Pochválit musím majitele klubu Richarda za geniální nápad tzv. „pivo za hřebík“, neboli za 150 hřebíků rozdaných na začátku z ručky do ručky dostal člověk pivo. Osazenstvo se pomalu začalo trousit. Kromě výše zmiňovaných to byli Houny, Severka, Mýdlo, Sundej, Ondra, Míša, Zápařka, Filipovci (Svaťka s Honzou) a Andrejka, Evča a Jirka Hon se svou přítelkyní, samozřejmě Jana Třuslová a moje kamarádka z Karlových Var – Katka. Pro předčasné úmrtí jsme omluvili Sancha a Báru. Jo, sakra, málem bych zapomněl na hrůzoděsnou Šraierku! V rámci černého humoru se děla nejrůznější alotria, což bude (doufejme) zřetelné z fotek, kdy v rakvi jsou nafoceny momentky i skupinová fota. Na tom jsou i zbloudilí Péťa Hubálek s Kapplim a Raďou Hlavačkou.

Hřebíků pomalu ubývalo (Sundej vydindal z holek ještě 3 navíc...) a lidé se rozcházeli (tanec Honzy s Janou T. těsně před odchodem nebyl nepodoben upířímu rejdu na Halloween...) až k půlnoci zůstali největší mrtvoly a trosky, které hajzlákem mumifikovali Sundeje a uložili do rakve. Nápad výčepáka polít ho náplní do Zippa prošel o fous, ale zapálení už neprošlo. Sundej byl ale jak z Egypta vystřižený. Škoda jen, že foťáku mi někdo dal jen 12ti snímkový film a netušící Houny ho vyplácal během večera na nepoctatné záběry močících spolužáků... Hold – musíte nám věřit. Nicméně hudba hrála čím dál hlasitěji, což v řeči majitelů znamenalo, že už začínáme být nežádoucí a když už se nikdo ke zbývajícím 28 hřebíkům nehlásil, tak jsme zvedli kotvy. Houny chtěl klub ještě na závěr podpálit – že prý si to zaslouží – ale rozmluvili jsme mu to.

Myslím, že to byl příjemný večer s přáteli a ačkoliv jsem nemohl pozvat všechny své přátele, tak splnil svůj účel a pobavil. A taky díky Oskarovi za zvuk a kulisy vrhl všechny do nefalšované deprese a frustrace. A to byl vlastně i záměr...

                             N Vampire K.

P.S. Děkuji všem pozůstalým za důstojně oslavenou památku zesnulého...

Bylo to krásné a bylo toho dost.

Upřímnou soustrast.

                            Lucie xxx

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.