Malenovice 2000

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

Malenovice

27. 2. 2000 – 3. 3. 2000

 

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas, kdy ustupující zima nenávratně mizí v zapomnění a jaro se začíná probouzet, ptáci řvou, kytky smrděj a banda národohospodářů opět zavítá do malebné vesničky pod Lysou horou zvanou Malenovice. Celkový počet lidí menší než vloni – 21. Slovy OKO. Některé tváře zmizely, jiné přibyli (Sancho Panza, Renča z Čech, Jenda z NH jedna, Pruďa z Klimondova). Kupodivu nepřijela Klimeška – někdo tvrdil, že to dělá poslední dobou pořád, jiní tvrdili, že má střevní potíže a někdo, že se posrala. Ve čtvrtek přijel Faty Arbachl, ale to není tak zajímavé, jako to, že v pondělí přijela B.E.Č.K.A. (podobnost s Fatym čistě náhodná). A tato Bečka nás neopustila až do konce pobytu. A ta koza, která byla s ní, rostla den ze dne.

Nicméně nechme kozu kozou a věnujme se dění na chatě. Už první den na sebe upozornila Hanka, která nedala jinak, než že bude vykládat historku o Havlovi a já a Máňa jsme museli sehnat lidi. Renča ji vyslechla ještě na chatě, Sančo již v proslulé hospodě BCÍ OTNC, kde měli obzvlášť sympatického vrchního. Dalším kdo na sebe výrazně upozornil byl Houny, který neunesl tíhu radosti, že má všechny svoje blízké kolem sebe a zavřel se k Fantomasovi. Ten mu na uspání zkroutil ruku a povyprávěl pohádku „Divotvorný meč“, načež Houny vypustil „Divotvornou šavli“. Vzhledem k tomu, že mi bylo Hounyho líto, tak jsem ho v tom nechtěl nechat sám a s pomoci Kapitána Flashe jsem ho den poté nejen dohonil, ale i překonal. A ještě jsem stihl vynadat polovině chaty, za což se všem které jsem urazil omlouvám. Každopádně díky této opici, jsem se díky bohu nemohl účastnit náletu na ledničku, kde Máňa s Kitkatem a dalšími (Horst, Major, ...) sežrali Klimondě salám. (Ale pánové, tohle se přece mezi kamarády nedělá).

Intermezzo: Kvíz

Myslíte si, že Klimonda viděla film „Má je pomsta“?

a) Ano.

b) Ne.

c) Nevím, nerozumím otázce.

Jedním ze sportovních vrcholů tohoto zájezdu bylo dobytí Lysé hory. Desetičlená skupina o síle 6 mužů a 4 přívažků hrdě a statečně, nikoli zbytečně pokořila tento vzpupný, rádoby pyšně se tvářící, nejvyšší vrchol Beskyd. Dlužno poznamenat, že jakkoli se všichni muži snažili zaujmout svými sportovními výkony, jejich snaha přišla vniveč, jakmile se v hospůdce na Lysé zjevil velký bílý pes, na kterém mohly ženy oči nechat. Porážka byla o to krutější, že to nebyl pes, ale fena... Co se týče zpátečního sešupu, tak Mydlo by o něm určitě řekl, že byl desetibodový.

Nelze se nezmínit o tom, jak se trávila většina času na chatě. Šlo o hru v karty. Např. takový Kitkat mě neustále překvapoval, jak jen sedí, mastí a tváří se jako nevinnost sama. Za celý pobyt se jen jednou ukázal v plné síle (rozbití půllitru, zavírání Sundeje do skříně, křik: „za prdel, za prdel...), ale jinak nic moc. Jo, jo, už ti není 20 let.

Obě se však dočkali sladké odměny v podobě lichotky od Kosti, který o nich řekl, že jsou držáky na karty, ale Renča, že je sympatičtější držák než Lucka (prý chtěl zalichotit oběma).

Dalším příjemným výletem byla návštěva hospody „U Zbuja“, kde se Mydlo nezřízeně opil a kde se z nás, co jsme tam byli, stala jedna velká rodina. Zajímavostí je, že já a Major Zeman jsme měli býti bratři. No koneckonců proč ne. A jestli chcete vědět, jaký je rozdíl mezi buzerantem a bisexuálem zeptejte se Máni. Máňa není jen expert na tento rozdíl, ale také na noční výlety po chatě s cílem vzbudit co nejvíce spáčů. Vzhledem k tomu, že se skoro všichni zamykali, odnášel jeho výpady nejvíce Jenda, který se zamykat nemohl, neboť Máňa nechodil sám, nýbrž většinou se mnou a Kitkatem (a strašákem), což byli Jendovi spolubydlící.

Intermezzo: Kvíz

Myslíte si, že měl Jenda povlečeno?

a) Ano.

b) Ne.

c) Nevím, nerozumím otázce.

Tímto oslím můstkem (přes Máňu) jsem se dostal k nočnímu, či spíše rannímu dění, kde se jako vrchol tyčí akce s krycím názvem „Lednička“. Celou tuto noc mám před očima, jako by byla včera. V neuvěřitelných 5 hodin ráno v počtu neuvěřitelných 9 lidí (±1) se uskutečnilo něco, co se špatně popisuje, ale u čeho se všichni zúčastnění skvěle bavili. A nic na tom nezměnily ani rádoby dospělácké pohledy ostatních následující den. A to že jsme společně s Máňou dokázali s náma strhnout nejen Horsta či Kitkata, ale i Fantomase, Hanku, Renču (!!!), Lucku nebo zrovna vstanuvší Severku mi dává zapravdu. A pokud by mi chtěl někdo vytknout, že jsem vulgární, když kreslím na ledničku piču, tak vězte, že to nebyla piča, ale magický čtyřúhelník v rozšířené verzi. Nemůžu se ještě nezmínit o Mydlovi, kterého jsme ten večer také vzbudili, sebrali mu peřinu (neměl povlečeno) a povlékli mu tam kovový žebřík, na což Mydlo reagoval svým typickým žvatlavým způsobem: „Jo, jo zvyk je železná košile.“

Čtvrtek se nesl v duchu uklízení noční anabáze (aspoň pro mě). Ráno mě vzbudili dvě pravděpodobně zfetované nymfomanky, které mi a Kitkatovi vyházeli oblečení z okna ven (tzv. defenestrace), přičemž je následoval funící Kolda (Faty Arbachl) marně se snažící zapnout kazeťák. Zatímco Kitkat sbíral venku naše věci, já jsem v kuchyni zjistil, že Severčiny fixy drží na ledničce jako přibité a tak jsme chca nechca museli využít Jendu a jeho vůz, abychom z Frýdlantu dovezli benzín a „Ďáblíka“, což nám moc nepomohlo, neboť až později jsme zjistili, že na tu piču co tam byla platí jenom CIF a síla (viz báseň na konci textu), každopádně Ďáblíka použil Kitkat, který mi to nalil do polévky (varování: při požití okamžitě vyhledejte lékaře).

Na tento poslední večer bylo také naplánováno vyhlášení „Varlova tykadla“ jehož moderování se ujal Vladimír „Eben“ Ženčák, ale toto vyhlášení muselo být posunuto do brzkých ranních hodin, neboť pan moderátor se neskutečně dlouho sprchoval. Podle toho jak byl ve sprše dlouho si myslím, že byl špinavý jako prase. Jinak samotné vyhlášení dopadlo dobře, ceny byly uděleny, ocenění si jich velmi považovali, byť třeba nechápu, proč zrovna já mám předat plyšového národohospodáře do rukou oceněného laureáta (laureátky).

Co říci na závěr? Napadá mě ještě spousta věcí a událostí, která se za tento týden stala, včetně hrůzostrašné zpáteční cesty do Opavy s ožralým a nekoncentrovaným řidičem, ale rozlučme se slovy klasika české literatury K. Čapka: „Mohl bych toho napsat ještě více, ale již mi dohořívá svíce.“

                                                                                                   Čau Sundej

P.S. Kvíz

Víte co znamená ?

a) Esperantsky moře.

b) Kubistický obraz „14 koz“.

c) Slovo minimum Hančiným písmem.

d) Nevím, nerozumím otázce.

 

Mládeži do 18 let nepřístupno

Už mizí pryč i piča

autoři: Máňa a Sundej

Na tu piču co tam byla platí jenom Cif a síla.

A i když nám nevěří

piča mizí ze dveří.

Piču rychle sežere

Cif a silné paže mé.

Fantomas se ulejvá

na piču prý stačí dva.

Pokud má jít piča pryč

je třeba Cif a ne rýč.

Horst se nás všech zastává

s pičou si to rozdává.

Piča mizí snadno rychle

je to kosočtverec a ne krychle.

Ale piča, ta se nezdá

Horstovi se jen tak nevzdá.

A ten umlauf uprostřed

zmizí snadno teďka hned.

Kitekat na nás sere

piču má u prdele.

Ochlupení mizí lehce

není-li již kosočtverce.

A Jenda už zase spí.

Má povlečeno? Kdo ví.

Správcová nám nerozumí

je to piča, hovno umí.

Sundej s Máňou, to jsou machři

piču smyli jak se patří.

Piču nechce mazat snámi

je to piča, furt zahálí.

Je to tvrdý oříšek

smýti piču z ledniček.

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.