Vánoční besídka

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

21. 12. 1998

 Vše začalo – jako obvykle – neobvykle – strašně nevinně.

Olomoučáci mi zavolali, že v pondělí budou na brigádě a že od 18.00 mám něco naplánovat. Byli struční. V Programu jsem našel pouze jedinou akci a to promítání Mr. Beana v TNT. Kupodivu byli všichni pro. Obvolánímožní byli lidi tak do 100 km, neboť větší vzdálenost byla dost nepravděpodobná ku akceptaci účasti. Nicméně 8 lidí z 3O - to je velké písmeno O, nikoliv nula) (Ostrava, Opava, Olomouc) přislíbili účast. A nutno dodat, že to bylo snad poprvé, co přislíbená účast byla 100%.

V den D však byl telefonát tohoto typu: „Ty, Kosťo, mě ňák rostou osmičky (zuby – pozn. red.) a nechce se mi kajsik do Zábřehu; pojďme do někam blížej.“ Prostě marodi hlodali naše přesvědčení navštívit TNT...

Začali jsme v Orbisu, kde jsme vyčkali příchodu ostatních členů, jen Severka měla jisté zpoždění... No, my jsme se stačili domluvit na tom, že bychom jsme mohli prozkoumat rekonstruovaný Permon. Mimochodem tam jsem byl za své gymnaziální éry odkojován Radegastem ve společnosti horníků a studentů. Ovšem dnes - v době obložení, parket, D.J., dobré pivo, stolní football, šipky atd. Večer probíhal pokojně, družně a klidně. V šipkách vyhrála Severka, která z deseti hodů házela tak čtyři... Ve stolním fotbale to byla plichta.* Ale co, hlavně, že hudba byla podle našeho gusta. Jediný problém byl v ženách. Bylo jich zkrátka málo. Ale zato výkonné. Všichni si zkrátka přišli na své. Mile jsme se unavili a to přesně ve chvíli, kdy zavírali. Tak jsme šli do Černého Pavouka. No a tam po krátkém občerstvení ve formě Chun-lee polévky a Velveta jsme se odvalili domů.

Ono vše bylo mnohem barvitější a prozaičtější, ale znáte to – život je život a ten národohospodářský je o to zajímavější.

                                                                                          Kosťa

 

* FC Slezský Opava – FC Sigma Olomóc = 5:5. Opava měla o dost navíc bohužel rozhodčí přál Olomouci. Zcela evidentně nadržoval. Kolik asi dostal zaplaceno? To už se český fotbal nedoví. Škoda. Všichni jsme si mysleli že podvádět v lize může only Sparta. Spletli jsme se. Olomóc do toho už také spadla. Fůj, Fůj, Fůj – Sigma = Hnůj.

Žlutá a modrá jsou naše barvy

do lig září z OPAVY

Kdo nás pozval ten se bojí

My jsme hoši z Moravy

Fandové jsme nejvěrnější

vždycky máme plný dům

husí kůže naskakuje

všem opavských soupeřům.

                                      opilecká zpověď 2 opaváků

 

Zpět na vrch stránky

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.