Seznámení č. 2

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

aneb „Repete lepší originálu“

~ Jiřík z Poděbrad

12. 10. 1998

 

Proč ztrácet drahocenný čas! Rovnýma nohama do víru dalšího poznávání (se vzájemně). A proč rušit tradici (ehm), když funguje. Ve stejnou dobu na stejném místě. Jednom mi ta fakta splývají nějak dohromady... Vím jen, že opět jsme vysáli bečky do dna a že – opět podle tradice – jsme se přemístili do Díla. To už bylo zajímavější, nejen proto, že olomoučáci nás tentokráte našli, ale i proto, že jakási vdova po Magdónovi – nějaká Hlubina si k nám přisedla a žadonila po studentech pivo. Nevím proč, ale národohospodářům, kteří počítají v milionových cifrách se nedostává patnáct korun na pivo spoluobčance věku kolem 80 lety a smrtí. Asi nějaký NH paradox či co. Asertivně jsem jí ukázal, (náhodně vybraného) stolujícího a prohlásil, že onen pán na ni mával a že by ji rád koupil pivo. Chudák, celý večer se jí už nezbavil...

Diskuse se už dostávala do správným obrátek, což podmiňovalo naši spotřebu piva, což předurčovalo obrátky naší diskuse... Začarovaný kruh rozťala až 327. bodka jednání naše schůze – totiž hlasování o krycích jménech, čili alias. Zvolil se nejdemokratičtější systém voleb (my NH jsme nějak na demokrat. pravidla citliví – asi to souvisí s naším pozdějším profesním uplatněním – totiž politikou...) a to psaní všech návrhů na pivní tácek (přiložen dále) s následným hlasováním napůl proklamací a napůl ručně – v tom byl menší zádrhel, protože číšník si ten les rukou vykládal jako objednávku piv... – o tom nelepším návrhu. Připojena byla ještě klauzule o porušení oslovení (půlčák tvrdého) a lidi si mohli začít zvykat na krkolomné alias. Zůstali jsme samozřejmě kolegiálně s opaváky do 4.00, ale pak odcházeli z Díla trosky.

                                                                                     Kosťa

Zpět na vrch stránky

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.