Seznámení č. 1

Domů
Nahoru 

Poslední
aktualizace
stránek:

01.01.2007
 

~ Jiřík z Poděbrad

5. 10. 1998

 

Akce toužebně očekávaná – s netrpělivostí NH vlastní a také s obavami, kolik nás to teda přijde a kolik to opravdu s tím společenským životem myslí vážně. Ráno jsem zamluvil Extrovnu u Jiříka z Poděbrad a se snahou prostou zakolísání hlasu jsem ujistil pí číšnici, že nás bude 14 a že ji uděláme fajn konzumačku za 14 lidí v pohodě. Jak se mi ulevilo, když jsem už cestou potkal Březňáka, Kaču a ... a teď už začíná pracovat skleróza, či cirhóza či co já vím, ale byla to nejspíš Hanka. A tak jsme zaujali místa (4) v místnosti (pro 20 lidí) a hledali nějaká společná témata, aby nebylo to děsivé ticho. Zachránil mě až spojenec číšník, který se stavil pro objednávku.

Ale nějak přirozeně se to rozjelo a se zpožděním NH vlastním se začali trousit i ostatní. Nakonec to bylo tak pekelné tempo, že jsme vypili v Jiříkovi všechno pivo a jelikož neměli tequilu, tak jsme asi v 23.00 rozhodli změnu lokálu. Netušíce, že to bude tradice, jsme vpadli do Díla na Kuřím rynku, kde se lidi úplně zjančili, protože pili vodku se spritem apod. sairaity, ale kde bylo až nebývale útulno. Pod tíhou argumentů opaváků jsme s nima drželi krok až ke 4.00 ranní, kdy jim jel první vlak do domoviny. Vím jen, že to ráno jsem si říkal, jak je to fajn, že jsem natrefil znovu na tak bezva lidi, co umějí pít a bavit se zároveň; abych je následně v poledne s bolehlavem proklínal za to, že míchali alkohol a vůbec za to, že drželi tak statečně tempo. Byl to ale jenom takový abuzérský (?) flash back. Radost mi jen kaliko to, že bratři olomoučáci se během celého večera neukázali...

                                                                                               Kosťa

 

Zpět na vrch stránky

Copyright 2000 - 2007 Kosťa Mazal
Optimalizováno pro dioptrie 2,75 na každém oku.
Předpokládaný souhlas s uvedenými údaji je samozřejmostí. V případě výhrad vůči čemukoliv použijte návštěvní knihu s poznámkou.